„Es te dzīvoju!”

Kusas Multifunkcionālajā centrā „1.stāvs” no 11. līdz 15.jūlijam notika dienas nometne „Es te dzīvoju!” bērniem un jauniešiem no 7 līdz 16 gadu vecumam. Nometni organizēja biedrība „ARONAS PĪLĀDZIS”, kurai tā bija bija pirmā tāda veida darbošanās Aronas pagastā.

Šajā nedēļā nometnē darbojās 4 darbinieki – Kusas pamatskolas skolotāji – Iveta Ļubovicka (nometnes vadītāja un radošās darbnīcas „Manas mājas” vadītāja), Inese Skraustiņa (radošās darbnīcas „Kusas gidi” vadītāja), Andris Jansons (radošās darbnīcas „Čaklās rokas” vadītājs)  un Iveta Kaparkalēja (organizatore un radošās darbnīcas „Pīlādzīši” vadītāja) un 4 brīvpratīgās jaunietes Līna un Linda Maskaļenokas, Santa Socka un Signe Kaparkalēja.

Un, protams, kas būtu nometne bez mūsu fantastiskajiem dalībniekiem, kuri ar savu labestību, radošumu, aktivitāti, fantastiskajām ēst gatavošanas prasmēm (katru dienu nometnē paši dalībnieki gatavoja dažādus ēdienus – tostermaizes, salātus, uzkodas un, protams, dažādus kulinārijas brīnumus projekta noslēgumam kopā ar vecākiem) ienesa īpašu auru MC „1.stāvs”.

Pirmajā nometnes dienā notika dalībnieku iepazīšanās – katrs dāvanā saņēma auduma „tašiņu” ar nometnes logo, lai būtu kur likt iegūtās „bagātības”, nometnes darba grupu veidošanās – bijām „Zilās kaijas”, „Pienenes”, „Sūnu mājas”, „Zaļie vardulēni”, nometnes karoga veidošana un „Labais darbs” pie Aronas pagasta tūrisma plāksnes „Aronas pagasta skatupunkti”. Otrdien un trešdien darba grupas darbojās radošajās darbnīcās. Darbnīcā „Čaklās rokas” katrai grupai bija jāizveido 4 kastītes spēlei „Slēpņošana”, darbnīcā „Manas mājas” ikvienam dalībniekam bija iespēja izveidot savas vai sapņu mājas maketu, darbnīcā „Pīlādzīši” ikviens izveidoja ģerbonīti ar Aronas pagasta simbolu pīlādzi, savukārt „Kusas gidi” izveidoja jaunas interaktīvās spēles un tūrisma ceļvedi angļu valodā. Otrdienas pēcpusdienā viesojāmies A.Sāra mākslas galerijā, iepazinām Cūkas kalnu – starp citu – Cūkas kalnā ir uzstādīts „Foto stūrītis”. Trešdienas pēcpusdienā devāmies īsā ekskursijā pa Aronas pagastu, lai iepazītos ar projekta „Aronas pagasta skatupunkti” ietvaros uzstādītajām tūrisma norādēm – aplūkojām Ciskānu akmens krāvumu, Vālēnu dižozolus, Lauteres pilskalnu un atgriezāmies „Āra klasē”, lai sagatavotos piknikam. Ceturtdien visu dienu veltījām spēlei „Slēpņošana”. Katra grupa izveidoja savu maršrutu pa Kusu, kurā noslēpa savas 4 kastītes. Iepriekš piesakoties, ikvienam ir iespēja šos maršrutus iziet un izpildīt dažādus uzdevums, ko sagatavojušas grupas. Pēdējā nometnes diena sākās ne tā kā parasti (katru dienu strādājām no 10:00 līdz 14:00). Sapulcējušies kopā plkst.15:00, kārtīgi izmēģinājām savu nometnes dziesmu „Ceļasoma”, kuru, kopā muzicējot, nodziedājām vēlāk vecākiem. Katru dienu  grupām bija jāpilda sava „Sienas avīze”, kurā ikviens varēja ierakstīt to, kas patika katrā dienā, kas varbūt ne tik ļoti (šādu ierakstu gan nebija!), bet pēdējā dienā visi rakstīja novēlējumus turpmākajai darbībai. Pēc kopā sanākšanas atkal katram bija savs darbiņš, lai sagatavotos nometnes noslēgumam ar vecākiem, jo bija jādarbojas kulinārijas darbnīcā – puiši gādāja par ugunskuru, uz kura vārīt mūsu MC „1.stāvs” firmas soļanku. Cepām sirsniņvafeles, vafeļu konusiņus, kuros pēc tam pildījām pašgatavoto saldējumu, cepām cepumus, ievārījuma pīrāgu un „Brūno lāci”. Vecākiem, pirms mieloties ar sarūpētajiem cienastiem, kopā ar bērniem bija jāiziet spēle „Slēpņošana”, par kuru saņēmām tikai pozitīvas atsauksmes, neskatoties uz to, ka daži punkti bija jameklē īpaši rūpīgi.

Nometnes mērķis tika pilnībā sasniegts, jo saturīgi pavadījām vasaras brīvdienu nedēļu, izzinot Aronas pagasta skaistākās un interesantākās vietas, sagatavojām visu nepieciešamo, lai varētu spēlēt spēli „Slēpņošana”. Liels prieks, ka šo spēli jau 20.jūlijā izmēģināja Madonas novada velo ekspedīcijas „Desmit līdz 100” dalībnieki un novērtēja to par labu un interesantu esam.

Lai varētu sekmīgi noorganizēt nometni „Es te dzīvoju!”, lielu PALDIES vēlamies pateikt Madonas novada pašvaldībai par piešķirto finansējumu „Bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursā - 2016”, kā arī mūsu sponsoriem – Didzim Polnam, SIA „Linca”, SIA „Kalnāres”, SIA „Gamma Elektro”, kas atbalstīja biedrību „ARONAS PĪLĀDZIS”, jo bez viņu atbalsta mēs par 100% nevarētu realizēt visas ieceres! Paldies sakām Aronas pagasta pārvaldes darbiniekiem Valdim Grīnbergam un Valdim Duncim par sniegto palīdzību „Foto rāmīša” izgatavošanā un pārējiem labajiem darbiem! Paldies nometnes darbiniekiem, brīvprātīgajām jaunietēm un ikvienam dalībniekam un viņa ģimenei, kas bija kopā ar mums šajā nedēļā nometnē „Es te dzīvoju!”. Uz tikšanos!

Nometnes organizētāja Iveta Kaparkalēja

 .